ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14819106
*
nr 1481 9106
Spegel
rokokostil, 110x78 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2022
kl 20:17:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/8 16:49:50
1
1.000 kr
8/8 16:51:22
1
1.500 kr
8/8 18:45:11
2
700 kr
8/8 18:45:11
1
800 kr (Budbetjänt)
8/8 18:49:15
3
1.100 kr
8/8 18:49:15
1
1.200 kr (Budbetjänt)
8/8 18:49:32
3
1.300 kr
8/8 18:49:32
1
1.400 kr (Budbetjänt)
8/8 18:50:16
3
1.500 kr
8/8 18:50:16
1
1.500 kr (Budbetjänt)
8/8 18:50:20
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1481 9106
Spegel
rokokostil, 110x78 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/8 16:49:50 | 1 | 1.000 kr |
8/8 16:51:22 | 1 | 1.500 kr |
8/8 18:45:11 | 2 | 700 kr |
8/8 18:45:11 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
8/8 18:49:15 | 3 | 1.100 kr |
8/8 18:49:15 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
8/8 18:49:32 | 3 | 1.300 kr |
8/8 18:49:32 | 1 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
8/8 18:50:16 | 3 | 1.500 kr |
8/8 18:50:16 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
8/8 18:50:20 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02